Megvédte címét Szabolcsban a Tarpa

2024. augusztus 01.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kupasorozatban eddig csak egyszer volt címvédés, az Ibránynak sikerült a bravúr, hozzájuk csatlakozott idén a Tarpa SC, amely remek döntőben, nagy csatában győzte le az Újfehértót, ezzel a megyei bajnokság után a kupa is a tarpaiakhoz került.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kupa, döntő:
Újfehértó SE–Tarpa SC 0–2 (0–0)
Kisvárda, Várkerti Stadion, v.: Goneth (Kondor, Tóth).
gólszerzők: Nemes 86., Mihalcsuk 90+4.

Újfehértó: Nagy M. – Mezei, Csáki (Zámbó, 41., Miterkó, 78.), Varga (Mezei, a szünetben), Barta (Szilágyi, 65.), Angyal, Somogyi, Pallai, Daróczi P., Benke, Nagy D. Elnök: Matévi Csaba.
Tarpa: Hotra – Prihoda, Nemes (Zajka, 90+3.), Lovcsikov, Kolesnik (Kamisanov, 90.), Bodan (Maksajev, 83.), Burdika (Boldizsár, a szünetben), Mihalcsuk, Doloh, Lohvincsuk, Gál. Edző: Bubis Iván - via SZON.hu

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye hat csapatot ad a főtáblára, így a negyeddöntők után még playoffot kellett rendezni a főtáblára jutásért. A negyeddöntők veszteseinek mérkőzésein a Mátészalkai MTK 7-3-ra verte a Vámosoroszi KSE-t, a Nagyecsed RSE pedig a Pátrohai LSE-t győzte le 4-0-ra. Az elődöntőkben, ahonnan mindenki eljutott a főtáblára, a Tarpa a Nyírbátori LSE-t (3-1), az Újfehértó a Baktalórántháza VSE-t verte (4-0).

Újfehértó - Tarpa Vármegyei Kupa döntő közvetítés Kisvárdáról

Újfehértó - Tarpa Vármegyei Kupa döntő - közvetítés Kisvárdáról

Posted by Tarpa Sportja on Tuesday, May 21, 2024

A finálét a kisvárdai Várkerti Stadionban rendezték, remek hangulatban, sok néző előtt. A döntő sok helyzetet hozott, de mindkét csapat kapusa ihletett formában védett, így sokáig nem született gól. Aztán a megyei bajnokságot óriási csatában megnyerő tarpaiak a 86. percben végre megtörték a jeget, majd a lefújás előtt nem sokkal másodszor is betaláltak, így megvédték tavalyi kupagyőzelmüket.

Címlapkép: Gazdag Mihály/Szon.hu