A Kisvárda csaknem megégett az NBIII-as ESMTK otthonában, de végül mindegyik NBI-es továbbjutott.
Korábban Vasas-Honvéd, Győr-Debrecen és Puskás Akadémia-Újpest finálé is volt a Magyar Kupában.
A MOL Magyar Kupában tavaly is remekül szereplő ESMTK-é lett az első nagy skalp idén.
Idén is a Makó és a Sándorfalva vívta a kupadöntőt, de szemben a tavalyival, az idei nem volt szoros.
A kupasorozat elejétől kezdve sokan tettek arra, hogy az FTC kevés gólt kap, és mindenki ellen továbbjut.
A története első döntőjében szereplő Nagykozár nyerte meg a Baranya megyei kupát.
A Csepel óriási csatában, kétgólos hátrányból fordítva nyerte meg az 50. Budapest Kupa-döntőt.
Két egykori U20-as vb-bronzérmes is büntetőt rúgott az Edelény-Emőd fináléban, amit utóbbi nyert meg.