A Tatabánya gólfesztivált rendezett

2021. augusztus 09.

Véget ért a MOL Magyar Kupa főtáblájának első fordulója, a második játéknapon is volt hosszabbítás és büntetőpárbaj, de a legkisebbek közül csak az élte túl az első fordulót, aki megye II-es csapattal játszott. Augusztus 11-én, szerdán már sorsolják is a második fordulót, amit a hónap végén, augusztus 27-28-án rendeznek.

Ahogy a MOL Magyar Kupa első játéknapján, úgy a másodikon is bőven akadtak érdekes összecsapások. A ceglédiek szombati gólparádéja (2-10) után a Sopron is kétszámjegyű gólig jutott Csolnokon, de a gólrekord nem élt sokáig, hiszen a Tatabánya 11-et rúgott a megyei osztályú Táplán otthonában.

Vasárnap is akadt egy óriásölő, aki megyei osztályú csapatként ejtett ki NBIII-ban szereplő ellenfelet: a Felsőzsolca 11-esekkel verte ki a Salgótarjánt. A megyei II. osztályban szereplőknek nem volt szerencséjük, az Albertirsa szoros meccsen, egy góllal kapott ki, a Budai FC - amely még harmadosztályúként harcolta ki az országos főtáblára kerülést - pedig hosszabbításban esett ki a Tordassal szemben. Megye II-es csapat azért lesz a főtábla második fordulójában is, hiszen a Mosonszentmiklós a Perbállal találkozott (a vendégek 7-0-ra nyertek).

Az első forduló után még nem sok információt ad a góllövőlista, mindenesetre említést érdemel, hogy a tatabányai gólparádé főszereplője, Gyürki Gergely máris hat góllal áll. Ezt csak azért érdemes megjegyezni, mert tavaly hat góllal már gólkirályi címet lehetett szerezni - hármas holtversenyben.

Kiválasztott cikk: Kinek a hat gólja ér a legtöbbet a gólkirályok közül?

Ezzel véget ért az első forduló, hatvannégy csapat folytatja a második körben, ahol még szintén nem lesznek első- és másodosztályú csapatok. Az augusztus 27-28-án esedékes második forduló sorsolását augusztus 11-én, szerdán tartják az MLSZ székházában.