Sokan voltak az idei kupaszezonban, akik jóval többre-jobbra számítottak, mint ami végül kijött a csapatukból, és ez - rendhagyó módon - még egy olyan csapatra is igaz, ami végül pont a kupának köszönhetően érte el a szezon elején megfogalmazott minimális célját.
Miután összeszedtük a szezon legboldogabb csapatait - természetesen a kupagyőztes Ferencváros kivételével -, most itt az idő, hogy megnézzük, melyik volt az az öt csapat, amelyiknek a legrosszabbul sikerült a MOL Magyar Kupa 2021/22-es kiírása.
1. MOL Fehérvár
Kezdjük a legfurcsábbal: a Vidi a másik összeállításban is szerepelt, hiszen a Fradi kupagyőzelmével a fehérváriak negyedik helye is európai kupaindulást ért, ilyenformán a MOL Magyar Kupán keresztül sikerült elérni a szezon előtt megfogalmazott célt. Ezzel azonban nagyjából vége is a fehérváriak pozitív élményeinek az idei kupasorozatban.
A Vidi tulajdonképpen magabiztosan lovagolta meg könnyű sorsolását - nem találkozott első osztályú ellenféllel -, és az 5. fordulóban is esélyesnek számított az ETO FC ellen, ám a mérkőzés idején egy történelmi vereségsorozat közepén járt a fehérvári csapat, és a bajnoki vesszőfutás a kupameccsre is ráragasztotta a mételyt. A Vidi hiába játszott fölényben, a győriek némi szerencsével, egy kiállítás és egy büntető segítségével kiejtették a jóval esélyesebb ellenfelüket.
A vezetés még összejött Győrben, a továbbjutás már nem
Kredit: MOL Fehérvár FC
A MOL Fehérvár egyébként igazi kupacsapat, a korábbi években szinte mindig a tagja volt a legjobb négy mezőnyének, ami el is várható a csapattól, amelynek lehetőségei csak a Ferencvároshoz mérhetők. Ez az év azonban nem sikerült jól Székesfehérváron, és ezen az sem változtat, hogy a Fradi végül kikaparta a gesztenyét Michael Boris csapatának.
2. Diósgyőri VTK
Nem vagyunk nagyon messze az igazságtól, ha azt mondjuk, ezt a teljes futballszezont szeretnék minél gyorsabban elfelejteni Diósgyőrben. Az NBII egyik favoritjának számító DVTK a bajnokságban az outsidernek tűnő Kecskemét mögött a másodosztályban ragadt, és a Magyar Kupában is fájdalmasan korán esett ki a csapat.
A megyei rivális kiejtését ünneplik a kazincbarcikai öltözőben
Kredit: Kolorcity Kazincbarcika
Az, hogy a negyedik - számukra a második - fordulóban kiesett a csapat, önmagában nem tragédia, több NBI-es csapat is búcsúzott ebben a fordulóban, de a diósgyőriek számára két tényező is felnagyítja a kudarc méretét. Először is az ellenfél nem akárki volt, hanem egy megyei rivális, másrészt a Kazincbarcika éppen a harmadosztályban szerepelt.
Ráadásul a kiesésre nem is lehet azt mondani, hogy öldöklő csatában történt volna meg. A Kazincbarcika szinte végig vezetett, Kondás Elemér csapatán egyáltalán nem látszott, hogy alacsonyabb osztályú csapattal játszik.
3. Újpest FC
Az őszi szezon jelentős részét a kiesők között töltő Újpestnek egyáltalán nem volt rossz kupaidénye, hiszen az elődöntőbe jutott a lila-fehér csapat. Hogy mégis felkerült erre a listára, annak két oka van.
Egyrészt az, hogy a kupasorozatban az utóbbi időben kiválóan szereplő csapat idén címvédőként vágott neki a MOL Magyar Kupában, és ahogy a csapat kiválósága, Csongvai Áron megfogalmazta, “a címvédőnél mindig egyértelmű, mi a cél”, a címvédés pedig elmaradt. Ezen kívül az is igaz, hogy az újpestiek szinte lekopírozhatták volna a tavalyi szezonjukat, amikor a gyenge őszt egy felfutó tavasz követte, aminek a csúcspontja a kupadöntőben aratott győzelem volt.
Pakson elbukott a címvédő
Kredit: MTI
Az Újpest azért is lehet egy kicsit szomorkás, mert az elődöntő paksi főpróbáját szinte már könnyedén nyerte meg, ám a bajnoki siker után a kupában már a paksiak bizonyultak jobbnak - hasonlóan könnyed győzelmet aratva.
4. Budapest Honvéd
Ahhoz képest, ahogy a bajnokságban szerepelt, a Honvéd egészen jónak mondható kupasorozatot produkált, hiszen a hatodik fordulóig menetelt, és csak a későbbi győztes Ferencváros állította meg a kispestieket. A Honvédnál más oka lehet annak, hogy szomorkásan gondolnak vissza a kupasorozatra: a pech.
Talán a Fradi elleni meccsben is több volt a Honvédnak
Kredit: molkupa.hu
Az összes csapatot figyelembe véve a Honvédnak volt a legdurvább a sorsolása. Az akkor az NBII élcsapatai közé tartozó Nyíregyházával kezdtek, majd a negyedik fordulóban már egyből NBI-es riválissal találkoztak, és a bajnoki tabellát elnézve már a zalaegerszegi győzelem is bravúrnak volt mondható. Ezután újra NBII-es csapat következett, de ez sem volt könnyű feladat, hiszen az azóta feljutott Kecskeméttel kellett csörtézniük, majd a hab a tortán a végül kiesést hozó Fradi ellen meccs volt.
5. Puskás Akadémia
Az NBI-es klubok közül pont a bajnokságban a dobogón végző felcsútiak számára ért véget legkorábban a kupasorozat. Ez azért is meglepő, mert a Puskás Akadémia rendszeresen jól szerepel a Magyar Kupában, az elmúlt években egyszer még a döntőbe is beverekedte magát a csapat, amely csak büntetőkkel maradt alul az Újpesttel szemben.
A szezon első komoly meglepetése volt a győriek bravúrja
Kredit: MTI
A felcsútiakat a végül az elődöntőig menetelő ETO FC ejtette ki, a győriek bravúrjához ugyan kellett egy kiállítás is, de azt se felejtsük el, hogy amikor Nunest kiállították a Puskás Akadémiából, Vernes Richárd góljával már vezetett a hazai csapat. A felcsútiak vélhetően nem szomorúak annyira, a bajnoki szezon bőven kárpótolta őket a korai kupabúcsúért.