A MOL Magyar Kupa gólkirályjelöltje nem lesz ott a DEAC-ban a nyolcaddöntőben, mert eltiltott lesz a Soroksár elleni meccsen, de így is nagyon fog drukkolni, hogy tovább írják a történelmet a debreceni egyetemisták. A csatárral beszélgettünk.
Lénárt Gergő egy kicsit szomorkás. Sok oka nincs rá, hiszen a bajnokságban és a MOL Magyar Kupában is remek őszi szezont tudhat maga mögött a DEAC, a debreceni egyetemisták támadója pedig szép számmal termelte a gólokat mindkét sorozatban. Hogy akkor miért nem felhőtlenül boldog?
“Sajnos összegyűlt a három sárga lapom, ezért a nyolcaddöntőben nem tudom segíteni a csapatot” - mondta a játékos, aki jelen pillanatban - holtversenyben - a kupasorozat góllövőlistájának az élén áll hat találattal.
Lénárt Gergő hat gólt szerzett az eddigi négy fordulóban
“A bajnokságban is jól megy, volt már ennél eredményesebb félszezonom, de az utóbbi évekhez képest most elégedett vagyok” - tette hozzá a 30 éves csatár.
Sok egyetemista között
Korábban többször is készítettünk interjút a debreceni játékosokkal és vezetőkkel, amikből kiderült, hogy egy igencsak sajátságos klub- és csapatépítési modell működik a DEAC-nál. Az egyetemistákra építő csapat - és ez nemcsak a futballcsapatot jelenti, a klub számos sportágban indít csapatokat, nem ritkán az első osztályban - pedig szállítja is az eredményeket.
“A csapat nyolcvan százaléka egyetemistákból áll, látom, hogy sokan edzések és meccsek után rohannak haza tanulni a vizsgákra. Nem vagyunk profi csapat, én ugyan nem egyetemre járok, hanem dolgozom a játék mellett” - mondta Lénárt.
“Ehhez képest is nagyon jól sikerült az őszünk. Kimondott cél, hogy szeretnénk feljutni a másodosztályba, de ez nagyon nehéz, mert szerintem az egyik legnehezebb csoport a miénk a harmadosztályban. Nem állunk rosszul, de nem tagadom, kicsit bosszús is vagyok, mert néhány meccset csúnyán elrontottunk, pedig a játékunk alapján állhatnánk előrébb is.”
Jól állnak, de állhatnának még jobban is
“A kupát illetően nyilván nem sok panaszra lehet okunk. Ott vagyunk a nyolcaddöntőben, és úgy tudom, már ezzel is történelmet írtunk a DEAC-cal” - mondta a játékos, aki abszolút helyi srác, szinte az egész pályafutását Debrecenben vagy a környékén töltötte.
Jöhet egy újabb bravúr!
Csak két harmadosztályú csapat ért be a legjobb tizenhat közé a MOL Magyar Kupában, a DEAC mellett az ESMTK-nak sikerült a bravúr. A két NB III-as csapat abban a szerencsés vagy szerencsétlen helyzetben van, hogy számukra a kupameccsel kezdődik a naptári év.
“Hát, igen, kétélű dolog ez, és nehéz megmondani, jó-e vagy rossz, hogy így van. Az nyilván fontos, hogy mi célzottan erre az egy kupameccsre tudunk készülni és pihentek is leszünk, viszont ellenfelünk már bemelegedve, játékba lendülve érkezik hozzánk. Tipikusan olyan ez, hogy csak utólag tudjuk megmondani, jó volt-e” - mondta széles mosollyal.
“Természetesen korábban kezdtük a felkészülést, úgy gondolom, a kupameccsre készen fogunk állni. Nagyon szeretnénk továbbjutni, nem feltartott kézzel fogunk pályára lépni a Soroksár ellen.”
“Ellenfelünk edzőt váltott, és ha helytállóak a hírek, fizikális játékot játszanak. Ez abból a szempontból nem jó hír, hogy február közepén a pályánk talaja talán ennek a játéknak kedvez, legalábbis biztosan nem a sokpasszos focinak. Mi hátulról építkező csapat vagyunk, biztos védekezésből indulva próbálunk felérni a másik kapu elé, ami - ahogy a példa is mutatja - nagyon is tud eredményes lenni magasabb osztályú csapatok ellen is” - mondta Lénárt a másodosztályú BVSC kiejtésére utalva.
A BVSC kiejtése komoly bravúr volt a debreceniektől
“Erőt és magabiztosságot ad ugyan, hogy idén már vertünk ki magasabb osztályban játszó csapatot, de azt is a fejünkbe kell vésni, hogy a BVSC kiverése semmire nem garancia a Soroksár ellen.”
“A feladatunk egyszerű: a maximumot kell nyújtanunk, és ha így lesz, már nem fogunk szégyent vallani. Ha pedig sikerülne továbbjutnunk, akkor tovább írnánk a történelmet.”