A legjobb 2021-es kupasztorik, II. rész

2021. december 29.

Évzáró sorozatunk második részében a 2021-es év legjobb meccseivel foglalkozunk, az öt általunk kiválasztott mérkőzésből kettőt a mögöttünk hagyott, hármat a most futó kupasorozatból választottunk ki.

A 2021-es év legjobb kupameccseit inkább az őszi, mint a tavaszi szakaszban kell keresni. A pandémiával sújtott, minden szempontból nehéz tavaszi időszakban sok csapat számára a bajnokság került előtérbe (a ZTE például az ificsapatával utazott el a kisvárdai negyeddöntőre), de az öt általunk kiválasztott meccsből azért kettő is az Újpest győzelmével zárult 2020/21-es szezon második feléből került ki. Lássuk.

5. 2020-21 Kupadöntő, MOL Fehérvár-Újpest 0-1 (0-0, 0-0, 0-1)

A kupadöntő tulajdonképpen mindegy, milyen meccs, mindenképpen izgalmas és érdekes. Ez különösen igaz volt a 2021-es fináléra, ahol a bajnoki eredmények tükörsima fehérvári győzelmet ígértek, de a sors végül egy egészen más dinamikájú döntőt hozott. Az első félidő nagyjából úgy alakult, ahogy várni lehetett: az Újpest masszívan védekezett, a fehérváriak labdabirtoklási fölénye azonban elég meddő volt.

Kiválasztott cikk: Drámai döntő után kupagyőztes az Újpest

A szünetben azonban valami történt az lilák öltözőjében, mert egy egészen más Újpestet láthattunk a második félidőben. Michael Oenning csapata bátrabban támadott, és többször is zavart okozott a fehérvári védelemben, így a második játékrész már sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott. A két fehérvári kiállítás természetesen az újpesti győzelem fontos oka volt, de a meccs végén tulajdonképpen kijelenthető volt, hogy a lilák megérdemelten nyerték meg a Magyar Kupát.

4. 2021-22, 4. forduló (1/16) Szeged-Csanád G.A.-Mezőkövesd Zsóry 1-1, büntetőkkel 3-1

A szegedieket nem sorolták idén a feljutásra esélyes csapatok közé a másodosztályban, de Dragan Vukmir csapata kiváló szezont fut, és nemcsak a Merkantil Bank Ligában. A Szeged-Csanád az első osztályban éppen erőre kapó Mezőkövesddel találkozott a negyedik fordulóban, és fordulatos, jó meccsen kiejtette magasabb osztályú ellenfelét.

Kiválasztott cikk: Az erő és az önbizalom viszi előre a Szegedet

Vukmir a meccs után elmondta, nagyon örült, hogy fizikailag 120 percen át bírta a csapata az első osztályú ellenféllel szembeni meccset, a büntetőpárbajban pedig a mentális erejét mutatta meg a csapat. A szerb szakember azt is elárulta, hogy annyira nem készültek a büntetőkre, hogy kijelölt sorrend sem volt, mert Vukmir szerint a játékosok jobban érzik a pályán, ki képes a feladatra. Igaz, a 11-espárbaj majdnem el is maradt, hiszen a lefújás előtt nem sokkal a szegedieknek volt komoly helyzetük.

3. 2021-22, 4. forduló: Kecskemét-Debrecen 2-1 (0-0, 1-1)

A két egykori kupagyőztest egészen más helyzetben találta az idei párharc. A Debrecen frissen visszajutott csapatként az NBI derékhadában állt, a Kecskemét pedig a megszűnés után folyamatosan ugrálva jutott vissza a másodosztályba, ahol egészen kiváló szezont produkált. A kecskemétiek már a forduló előtt jelezték, érzik magukban a bravúr lehetőségét, és egyáltalán nem feltett kézzel készülnek a nagy meccsre.

Kiválasztott cikk: A kecskemétiek csak nyerhetnek a Loki ellen

A meccs végül rendkívül komoly izgalmakat hozott. A két csapat hiába kereste a fogást a másikon, gól csak a hajrához közeledve született: Németh Krisztián talált be, és mivel már csak alig 7 perc volt hátra, biztos továbbjutónak tűntek a vendégek. A hajrá azonban ezen a napon a Kecskemété volt - méghozzá duplán: előbb a rendes játékidő utolsó percében az egyenlítés jött össze, majd a hosszabbításban (öt perccel a büntetők előtt) a győzelmet érő gólt is megszerezte a hazai csapat.

2. 2020-21, nyolcaddöntő: Ferencváros-MOL Fehérvár 1-2 (1-1)

Érdekes helyzetben találta a két magyar sztárcsapatot a nyolcaddöntő. A Ferencváros bajnoki címéhez ekkor már kétség sem férhetett, utcahosszal vezette a bajnokságot a zöld-fehér csapat, a fehérváriak pedig nemcsak lemondtak a szezon előtt megfogalmazott célról, de edzőt is váltottak, és átmeneti edzővel, Szalai Tamással utaztak el az Üllői útra.

Tizenegyes és öngól a Fradi–Vidi kupameccsen

A Fehérvár gyors egymásutánban előbb a Ferencváros, aztán a saját kapujába is betalált a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. 🇭🇺⚽️ Élő közvetítés 👉👉👉 https://bit.ly/3pPOAyP

Posted by M4 Sport on Wednesday, February 24, 2021

A meccs gyors ütésváltással kezdődött, Nikolics büntetőjével a Vidi szerezte meg a vezetést, de alig öt perccel később Stopira öngóljával egyenlített a Fradi. Az első félidőben a zöld-foki-szigeteki védő már a jó kapuba is betalált, így a vendégek vezettek a szünetben, és bár a Fradi sokat tett az egyenlítésért, a Vidi magabiztosan védekezett, és végül megérdemelten győzte le a későbbi bajnokot.

1. 2021-22, 4. forduló: Kazincbarcika-Diósgyőr 3-2 (2-1)

Ez benne volt a levegőben! A Kazincbarcika ugyan harmadosztályú csapat, de sem a játékereje, sem a kerete erőssége nem ezt mutatja - és az NBIII-as tabella is azt mutatja, hogy a borsodi kiscsapat kinőtte a harmadosztályt. Ettől még persze távolról sem tűnt esélyesnek a Barcika, hiszen a tavaly még első osztályú Diósgyőrt kellett kiejtenie a MOL Magyar Kupa negyedik fordulójában.

Kiválasztott cikk: Senkitől nem fél a gólesőt hozó Kazincbarcelona

Az NBIII-ban a gólokat számolatlanul lövöldöző barcikaiak szerezték meg a vezetést, sőt a gyors diósgyőri egyenlítés után újra betaláltak, így előnnyel mehettek a szünetre. A második félidőben megindult a DVTK, több helyzetet is kialakítottak, de a Kazincbarcika jól védekezett, és a 79. percben egy gyönyörű góllal növelte az előnyét. A Diósgyőr újra gyorsan válaszolt, így komoly izgalmak közepette teltek az utolsó percek, de a hazaiak megőrizték előnyüket, és megérdemelten jutottak a legjobb 16 közé.